Автор Гілка: Встановлення UBUNTU  (Прочитано 8022 раз)

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Встановлення UBUNTU
« : 2016-04-17 12:36:45 »
Всім привіт. Вирішив спробувати операційну систему Лінукс. Скачав дистрибутив що першим попався під руки, а саме UBUNTU.
Установку робив з системи Віндовс на пустому локальному диску. Зараз після включення компютера зявляється вікно в якому я можу вибрати систему для запуску, але при запуску UBUNTU зявляеться чорний єкран з помилкою. Скріни долучено нижче.

Хотілось би спробувати лінукс, багато чув але ніколи не користувався. Підскажіть що роблю не так ?

Дякую!
« Змінено: 2016-04-17 12:41:16 від Ruson »

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #1 : 2016-04-17 12:38:41 »
Не зрозумів як долучити два зображення в одне повідомлення, тож відправляю окремо =)

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #2 : 2016-04-17 13:44:27 »
Виходить, що у вас невірне посилання на образ завантажувача. А сама Убунта встановилась??? Коли убунта Вас питала куди встановити завантажувач, що вив вибрали???
Для ремонту лінукса потрібно лайв диск або флешку з лінуксом. Підготуйте їх.

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #3 : 2016-04-17 15:37:45 »
Мені здається, що ви встановили не Ubuntu, а оту фіґню WUBI (Так вона, здається, називається?  :-?)
Ви запускали exe з-під Windows?
Якщо так, то ніколи так більше не робіть.
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Koljan

  • Гість
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #4 : 2016-04-17 19:41:37 »
Установку робив з системи Віндовс

З середини Windows неможливо встановити повноцінну Убунту, можна лише встановити за допомогою Wubi але це не повноцінний Лінукс вийде, так лишень для ознайомлення, якщо є бажання спробувати, що таке Linux раджу встановлювати не Ubuntu, а https://www.linuxmint.com/download.php й не з середини Windows, а виділити для Лінукс окремий розділ на жорсткому диску й встановлювати з BIOS, боятися не потрібно бо при встановленні Linux виявить, що на компі вже є Windows і запропонує декілька варіянтів для встановлення, найкраще якщо ви виберете варіянт де вкажете вручну куди встановлювати Лінукс і виділите під нього три розділи на жорсткому диску, це розділ swap(підкачка) який має бути у два рази більший за розмір оперативної пам’яті, потім розділ на якому власне й буде сама система він виглядає як коса риска "/", це десь біля 15 ГБ і третій розділ під назвою Home(Домашня тека) це найбільший розділ бо на ньому буде увесь користувацький мотлох, саме встановлення займе не багато часу але потім вам доведеться трохи понапружуватися, бо систему ви не знаєте й на початку буде складнувато

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #5 : 2016-04-18 00:39:32 »
розділ swap(підкачка) який має бути у два рази більший за розмір оперативної пам’яті
Ну я б із вами не погодився, 2x оперативка виділяють, коли оперативної памʼяті <=2 Гб, інакше — порівну з оперативною.
А якщо оперативної >8, то на swap вистачатиме і 8гб.
Загалом, завжди виходить в межах 4-8гб.

---

Основне призначення розділу swap насьогодні — запис програм з ОП при присиплянні (hibernate). Якого розміру запущені програми — такий і swap.
Звісно, якщо у вас мало ОП, то розділ swap використовується для запису частини виконуваних програм, що не вміщаються до основної памʼяті. Але, у сучасному світі легше купити планку оперативної, ніж чекати дві години, поки програма, яку закинуло в swap, вивантажиться звідти.
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #6 : 2016-04-18 04:05:20 »
Так, дійсно це якась WUBI . Проте я встановлював на окремому локальному диску.
В мене 16 гб оперативної памяті
Проц 4 ядра 3,9 Гц

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #7 : 2016-04-18 08:31:33 »
Краще прибийте це усе, та встановіть якийсь VirtualBox, та у ньому встановіть систему. Для новачка — саме воно. Й система буде більш-менш «правильна» та й не буде проблем з потенційною втратою даних.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #8 : 2016-04-18 09:05:35 »

встановлювати з BIOS, боятися не потрібно бо при встановленні Linux виявить, що на компі вже є Windows і запропонує декілька варіянтів для встановлення,
Саме тому я побоявся встановлювати з BIOS.  Думав що коли натисну на кнопку "далі" може автоматично розпочатись установка яка сама виебере диск для встановлення =)

найкраще якщо ви виберете варіянт де вкажете вручну куди встановлювати Лінукс і виділите під нього три розділи на жорсткому диску, це розділ swap(підкачка) який має бути у два рази більший за розмір оперативної пам’яті, потім розділ на якому власне й буде сама система він виглядає як коса риска "/", це десь біля 15 ГБ і третій розділ під назвою Home(Домашня тека) це найбільший розділ бо на ньому буде увесь користувацький мотлох

Тобто , мені бажано наперід приготувати три локальні диски перед початком встановлення ? А потім  в процессі установки вказати їх?

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #9 : 2016-04-18 09:09:10 »
Краще прибийте це усе, та встановіть якийсь VirtualBox, та у ньому встановіть систему.
Вже відформатував диск =) Але VirtualBox не хочу. Хочу встановити повноцінну систему, на одному й томуж компі, але також щоб була можливість запустити віндовс при перезапуску системи.

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #10 : 2016-04-18 10:02:05 »
Тобто , мені бажано наперід приготувати три локальні диски перед початком встановлення ? А потім  в процессі установки вказати їх?
Дивіться, як робите.
Зменшуєте наявні розділи так, щоб зʼявилося нерозмічене місце на диску(яке не належить жодному розділу) — щонайменше 40гб.
При встановленні створюєте в цьому місці три логічних розділи:
  • / (кореневий розділ, ФС ext4) - щонайменше 20 гб, бажано 40.
  • swap (розділ підвантаження) — 8-16 гб, залежно від того, чи збираєтеся ви запускати програми, які споживають більше 8 гб оперативної — якщо так, тоді робите 16 гб, якщо ні, то вистачить і 8.
  • /home (розділ для даних користувача) — необовʼязково, але на випадок, якщо ви збираєтесь користуватися Ubuntu як основною системою, він необхідний. Розмір — за бажанням.
І продовжуєте встановлення. Все.
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #11 : 2016-04-18 12:27:55 »
якщо ви збираєтесь користуватися Ubuntu як основною системою.

Я качаю Linux Mint 17.3 "Rosa" - Cinnamon (64-bit)   звідси https://www.linuxmint.com/download.php
Я думаю процес установки такий же самий?
« Змінено: 2016-04-18 12:31:20 від Ruson »

Відсутній Ruson

  • Новачок
  • *
  • дописів: 31
  • Карма: +0/-0
  • Вивчаю Linux
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #12 : 2016-04-18 12:30:19 »
Доречі да, там є декілька релізів Cinnamon, MATE , KDE , Xfce,  це не сильно принципово який саме краще качати ?

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #13 : 2016-04-18 13:14:14 »
Я думаю процес установки такий же самий?
Встановлювач зовсім той же. Принаймі був, коли я востаннє Mintом користувався.
Якщо й ні, то подібний.
Схема однакова в будь-якому випадку.

Доречі да, там є декілька релізів Cinnamon, MATE , KDE , Xfce,  це не сильно принципово який саме краще качати ?
Це різні стільничні середовища. Обираєте те, що найбільш до вподоби.
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення UBUNTU
« Відповідей #14 : 2016-04-18 13:21:01 »
якщо є бажання спробувати, що таке Linux раджу встановлювати не Ubuntu, а https://www.linuxmint.com/download.php
Ну я новачкам все одно радив би Ubuntu…
А якщо під рукою є хтось знаючий — то найкраще Debian.
Але я не бачив Mintа вже років 2, тож можу й помилятися.
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…