Опитування

Чи потрібен розділ для запитань про укр. мову на Stack Exchange?

Так
20 (83.3%)
Ні
4 (16.7%)

Проголосувало: 5

Автор Гілка: Сайт про українську мову на Stack Exchange  (Прочитано 8324 раз)

Сашко

  • Гість
Stack Exchange — відома платформа для питань і відповідей (батько Stack Overflow'а). Має розділи про подорожі, наукову фантастику, англійську мову, російську мову і безліч інших розділів.

Я ініціював створення розділу для питань про українську мову (не про програмування українською, а саме про українську мову): ось пропозиція.

Як вважаєте, чи воно варте?

keithfay

  • Гість
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #1 : 2016-01-19 18:16:53 »
Думаю, що потрібен.

Дуже часто, коли виконував які-небудь робти по університету, звертався на цей форум: http://forum.slovnyk.ua/. На скільки я знаю, там зараз дуже рідко з’являються нові дописи.

Якщо відповіді на поширені питання, пов’язані із українською мовою, будуть зібрані на stack exchange, думаю, що це буде дуже зручно. Бо питань багато.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #2 : 2016-01-20 05:49:44 »
Проблема, лише в тому, що для багатьох питань потрібна відповідь фахівця, тому потрібно щоб там вони були.
На http://r2u.org.ua/forum деякий часу були декілька потужних мовознавців, але теж наразі не завжди активно дописують.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #3 : 2016-01-20 20:53:11 »
Думаю, що потрібен.
Дуже часто, коли виконував які-небудь робти по університету, звертався на цей форум: http://forum.slovnyk.ua/. На скільки я знаю, там зараз дуже рідко з’являються нові дописи.
Якщо відповіді на поширені питання, пов’язані із українською мовою, будуть зібрані на stack exchange, думаю, що це буде дуже зручно. Бо питань багато.
Я теж вважаю, що потрібен.
В нас є багато розрізнених форумів, груп і спільнот, а хочеться бачити якесь єдине, загальновідоме і зручне місце.
Але щоб Stack Exchange створили новий розділ, потрібна підтримка людей. Якщо є бажання, будь ласка, підтримайте пропозицію (також, якщо хочете, можете вступити в групу facebook).
P. S.: Дякую за посилання на форум.

Проблема, лише в тому, що для багатьох питань потрібна відповідь фахівця, тому потрібно щоб там вони були.
На http://r2u.org.ua/forum деякий часу були декілька потужних мовознавців, але теж наразі не завжди активно дописують.
Так, це очевидно. Якість розділу, у випадку якщо його буде створено, цілком залежатиме від людей, які там "туситимуть". Але, як на мене, чим зручніше, відоміше і акуратніше місце, тим більше ймовірність того, що там з'являться професіонали. Адже фахівці -- теж люди (якщо вже ділитися знаннями, то приємніше це робити там, де це зручно робити, і краще це робити так, щоби твої зусилля були корисними якомога більшій кількості людей). Off-topic: до речі, на Stack Exchange весь контент (питання і відповіді) публікується під вільною ліцензією.
« Змінено: 2016-01-20 20:53:55 від sasha1024 »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #4 : 2016-01-20 22:20:57 »
Проблема, лише в тому, що для багатьох питань потрібна відповідь фахівця, тому потрібно щоб там вони були.
На http://r2u.org.ua/forum деякий часу були декілька потужних мовознавців, але теж наразі не завжди активно дописують.
Так, це очевидно. Якість розділу, у випадку якщо його буде створено, цілком залежатиме від людей, які там "туситимуть". Але, як на мене, чим зручніше, відоміше і акуратніше місце, тим більше ймовірність того, що там з'являться професіонали. Адже фахівці -- теж люди (якщо вже ділитися знаннями, то приємніше це робити там, де це зручно робити, і краще це робити так, щоби твої зусилля були корисними якомога більшій кількості людей). Off-topic: до речі, на Stack Exchange весь контент (питання і відповіді) публікується під вільною ліцензією.
Тут є проблема, з моїх знайомих потужних мовознавців я не знаю жодного, який би тусувався на Stack Overflow
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #5 : 2016-01-21 13:59:05 »
Проблема, лише в тому, що для багатьох питань потрібна відповідь фахівця, тому потрібно щоб там вони були.
На http://r2u.org.ua/forum деякий часу були декілька потужних мовознавців, але теж наразі не завжди активно дописують.
Так, це очевидно. Якість розділу, у випадку якщо його буде створено, цілком залежатиме від людей, які там "туситимуть". Але, як на мене, чим зручніше, відоміше і акуратніше місце, тим більше ймовірність того, що там з'являться професіонали. Адже фахівці -- теж люди (якщо вже ділитися знаннями, то приємніше це робити там, де це зручно робити, і краще це робити так, щоби твої зусилля були корисними якомога більшій кількості людей). Off-topic: до речі, на Stack Exchange весь контент (питання і відповіді) публікується під вільною ліцензією.
Тут є проблема, з моїх знайомих потужних мовознавців я не знаю жодного, який би тусувався на Stack Overflow
Ви, мабуть, маєте на увазі: на Stack Exchange (Stack Exchange -- це ширше поняття)? А як би вони могли там тусуватися, якщо там немає розділу про українську мову? Чи Ви маєте на увазі розділи English Language & Usage, Русский язык (Beta) і т.д.?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #6 : 2016-01-21 17:55:55 »
Я маю на увазі, що вони там не зареєстровані, а як показує практика затягнути профі на якийсь новий ресурс (ще й заради його самого) досить важко.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній sasha1024

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +1/-0
Re: Сайт про українську мову на Stack Exchange
« Відповідей #7 : 2016-01-21 18:20:31 »
Я маю на увазі, що вони там не зареєстровані, а як показує практика затягнути профі на якийсь новий ресурс (ще й заради його самого) досить важко.

Ясно... Ну, можливо, Ви праві. Моя думка -- що це залежить від об'єктивної зручності і популярності ресурсу, бо профі -- такі ж люди як і ми.
« Змінено: 2016-01-21 22:02:14 від sasha1024 »