Автор Гілка: Електронне урядування  (Прочитано 19413 раз)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
У цей вівторок, 27 травня, вперше збиралася експертна група з питань електронного урядування, що має (поки?) вихід на уряд і, в перспективі, на Верховну Раду. Рада складається з активістів та зацікавлених осіб (без представників Microsoft і всяких програм від ООН не обійшлося, так) і цілком відкрита до приєднання нових членів. Трохи детальніше тут:

http://euro-maidan.info/node/495

Враження у мене поки не вельми прихильні: превалюють активісти з чиновницьким стилем мислення, які готові писати не конкретні технічні проекти (напр., систему виборів чи реєстрації громадян), а винятково Концепції та Стратегії, сповнені глибинної Державницької Філософії. Потрібно терміново урівноважити цей контингент громадян технарями. Прошу представників UaFOSS і всіх небайдужих не-тролів приєднатися до групи.

Це має сенс. Зараз. Поки ще на владу можливо впливати (у мене вельми песимістичні очікування щодо нового президента).

Як хто зголоситься туди, відпишіться, будь ласка, й тут.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Електронне урядування
« Відповідей #1 : 2014-05-28 01:37:10 »
Цитата
Прошу представників UaFOSS і всіх небайдужих не-тролів приєднатися до групи.
Незрозуміло хто там потрібні і чим вони ці люди будуть займатися. Програмісти 80 level’а, олігархи, спеціалісти з комп. безпеки?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Електронне урядування
« Відповідей #2 : 2014-05-28 01:39:13 »
І які технології будуть використовуватися при розробці цієї системи?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Електронне урядування
« Відповідей #3 : 2014-05-28 02:22:43 »
Цитата
Незрозуміло хто там потрібні і чим вони ці люди будуть займатися. Програмісти 80 level’а, олігархи, спеціалісти з комп. безпеки?

Все зрозуміло написано. Потрібні всі, хто розуміє проблематику й має власні ідеї. Раз Вам незрозуміло, отже, це не для Вас.

І які технології будуть використовуватися при розробці цієї системи?

Якої системи? І чому в однині?

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Електронне урядування
« Відповідей #4 : 2014-05-28 11:31:57 »
це не для Вас.



[іронія] Правильно немає чого холопам у не своє лізти[/іронія]

Відсутній Kroz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Re: Електронне урядування
« Відповідей #5 : 2014-06-17 00:04:28 »
Який розвиток подій?

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Електронне урядування
« Відповідей #6 : 2014-06-20 19:49:36 »
Який розвиток подій?

Доволі повільний.
1. З UAFOSS відгукнувся Юрій Радченко і зареєструвався в групі. На даний момент там 55 людей зголосилося:
https://docs.google.com/forms/d/13VE6Q7wfLwWAiFYD3PpJYwcxDrHTv_vqEAHT5mN7OpM/viewanalytics?usp=form_confirm

2. З незначним запізненням створено гугль-групу для роботи online. Із 55-и охочих в ній на даний момент власники зареєстрували 32-х. Минулий тиждень минув у боротьбі з тривіальними налаштуваннями в гугль-групі. Створено 12 тем і одне запитання (хоча статистика чомусь показує більше), конструктиву поки 0,0 (брешу: тільки-но сам створив нову тему «Архітектура електронного урядування», де висловив власне загальне бачення предмета). В основному пропонуються посилання на дотичні теми. Рекламуються ресурси типу
http://etransformation.org.ua/
http://dhrp.org.ua/uk/
Відписалося в групі в усіх темах людей із п’ять, не більше.
Сам я опублікував перші пропозиції, як тільки власники побороли налаштування, а у мене руки дійшли.

3. Наступного тижня обіцяють показати нам якусь тьотю з Естонії:
(Яніка Меріло — експерт у сфері технологій та венчурних інвестицій в Естонії та Фінляндії з 1996 року. Яніка починала як програміст інтернет-банків в Olivetti, заснувала своє ІТ підприємство у сфері outsourcing в 1999 р., після продажу підприємства перейшла в менеджмент венчурних фондів у сфері ІТ та інновацій. Сьогодні Яніка інвестор в сфері ІТ, ментор підприємств-початківців при Естонському уряді та євангеліст електронного суспільства)
Може, як вдастся, піду та на відео запишу.

Словом, пацієнт поки радше мертвий, ніж живий. Добре це, чи погано — подивимося. Принаймні, чиновники й графомани поки не розвернули свою діяльність у групі.

Свої пропозиції можу дублювати тут, якщо воно взагалі комусь потрібно.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Електронне урядування
« Відповідей #7 : 2016-01-11 12:28:49 »
Є якийсь поступ? Яценюк розказує про е-уряд:

Цитата
За його словами, уряд працюватиме і над впровадженням електронного уряду. "Ми ставимо амбітну мету - перейти на електронний уряд, що передбачає ID для всіх в Україні, електронний підпис та електронний документообіг. Перший етап електронного уряду має бути завершений в 2016 році", - додав прем'єр.

Це ваша робота чи чиясь іще?
[Fedora Linux]

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Електронне урядування
« Відповідей #8 : 2016-01-16 19:51:22 »
Є якийсь поступ? Яценюк розказує про е-уряд:

Цитата
За його словами, уряд працюватиме і над впровадженням електронного уряду. "Ми ставимо амбітну мету - перейти на електронний уряд, що передбачає ID для всіх в Україні, електронний підпис та електронний документообіг. Перший етап електронного уряду має бути завершений в 2016 році", - додав прем'єр.

Це ваша робота чи чиясь іще?

Тут одразу багато аспектів.

Перше. Хто пише Яценюку такі промови, я уявлення не маю. Але я не думаю, що це взагалі робота. Це — голослівні заяви, автор яких явно не має ані найменшого уявлення, хто і що в самому уряді робить у цій галузі.

Група з ел. урядування була створена при Гройсмані, коли він був віце-прем’єром. Хто там зараз командує, я уявлення не маю (див. далі «Друге»). І я навіть не впевнений, що це вони Яценюку накатали спіч — це міг зробити хто завгодно. Більше того, швидше за все, це НЕ ця група, оскільки вони одразу використовували правильне словосполучення «електронне урядування», а Яценюк неграмотно каже: «електронний уряд» (до речі, це ж його цитата річної давнини).

Друге. Урядова група з ел. урядування виявилася чистою показухою. Вона була потрібна буквально двом чи трьом людям, щоб отримати в уряді такі-сякі посади і надалі виправдовувати своє існування. Електронної роботи група давно не веде (все обмежилося кількома гілками абстрактного обговорення на самому початку без жодних результатів). Раніше замість цього проводилися офлайн-зустрічі, на яких офіційні члени групи–урядовці тренувалися доповідати перед запрошеними неофіційними членами-експертами. Трохи давали поговорити й іншим, але тільки трохи і так, щоб не дай Ктулху нічого не встигли сформулювати, погодити й нарадити. Бо офіційним членам видніше, як і що робити. Я давно перестав ходити на ці зустрічі — як тільки побачив, що це задумано не для результату, а для галочки у звіті. Потім зникли й повідомлення про проведення таких зустрічей, так що, виходить, їх вже не проводять.

Про документи, які група (без залучення експертів) встигла наплодити, якось і сказати нічого: суцільні чиновницькі декларації, які у них вважаються аналізом. Вони цим дуже пишалися, і казали, що це вони формують «зелену книгу» і «білу книгу» (чи навпаки — я вже не пам’ятаю цієї бюрократичної євротермінології), бо так прийнято у європах.

Але це було давно: публічна імітація роботи давно не ведеться. При цьому

Третє: навіть тоді, коли вона імітація роботи велася, були постійні курйози. Наприклад, на групу приходив програміст, який робив в уряді ел. документообіг, і кожного разу виявлялося, що вся пафосна група з ел. урядування в купі з її керівництвом
а) як ніби вперше бачить цього фахівця (ага, група при віце-прем’єрі),
б) нічого не знає про його роботу і про стан ВЖЕ запущеної системи (насправді, запущеної ще при донецьких),
в) нічого і не хоче знати — вони, як сова в тому анекдоті, цікавляться лише стратегіями, а не реальними проектами, — словом, лише ширяють «в златих чертогах мудрості високой» ©.

Четверте. У нас є таке-сяке законодавство у цій сфері. Іноді ще з 90-х. Наскільки я побачив, його ніхто й не намагається впроваджувати. Всім би тільки позасідати та "аналізом" похвалитися.

P. S. Була там одна цікава людина — Яніка Мерило, — її взяли на якусь посаду в уряд; вона могла б щось розповісти. Але я контакти не налагодив, а з теми давно випав (не подобається мені навколо вітряків бігати).

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Електронне урядування
« Відповідей #9 : 2016-01-16 20:06:21 »
P. S. Була там одна цікава людина — Яніка Мерило, — її взяли на якусь посаду в уряд; вона могла б щось розповісти. Але я контакти не налагодив, а з теми давно випав (не подобається мені навколо вітряків бігати).
Це напевно ось ця жіночка з Естонії: https://www.facebook.com/jaanika.merilo . Дякую за інформацію.
[Fedora Linux]

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Електронне урядування
« Відповідей #10 : 2016-01-17 19:47:57 »
P. S. Була там одна цікава людина — Яніка Мерило, — її взяли на якусь посаду в уряд; вона могла б щось розповісти. Але я контакти не налагодив, а з теми давно випав (не подобається мені навколо вітряків бігати).
Це напевно ось ця жіночка з Естонії: https://www.facebook.com/jaanika.merilo . Дякую за інформацію.
Так, це вона. Я записував на відео її доповідь на групі про стан справ в Естонії, на youtube-i валяється. Вражає (https://www.youtube.com/watch?v=ZZ-yXfzh_M4). Сама вона справила дуже приємне враження. У facebook не заглядав, бо не зареєстрований, але дякую, тепер прогляну її сторінку (заодно на youtube-i всякі інтерв’ю-коментарі є, як виявляється).

До речі. Сучасний стан урядової "роботи" в обговорюваній сфері можна оцінити за сайтами типу http://e.gov.ua/. Зокрема, у правій колонці «Анонси» видно, що показуху із експертами припинили влітку минулого року.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Електронне урядування
« Відповідей #11 : 2016-01-17 19:56:04 »
До речі. Сучасний стан урядової "роботи" в обговорюваній сфері можна оцінити за сайтами типу http://e.gov.ua/. Зокрема, у правій колонці «Анонси» видно, що показуху із експертами припинили влітку минулого року.

Якщо побігати по посиланням, то можна побачити що процес іде і якісь речі впроваджується (електронний документообіг, заповнення заяв через інтернет, автоматична фіксація порушень на трасі). Але мені з електронного урядування потрібна одна специфічна річ, якої немає — інтернет-суд, тобто звичайний суд але без фізичного контакту між суддею і учасниками суду. Треба буде когось підписати під цю ідею.
[Fedora Linux]

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Електронне урядування
« Відповідей #12 : 2016-01-18 04:37:25 »
Головна річ, яка мене «напружує» у цих ініціативах — авторизація. Ця милиця, під назвою BankID, це щось поза межами мого розуміння.
Ще й інформація про те, що паспорти нового зразка не повністю виконують функцію ідентифікатора для автоматизованих систем, через відсутність відповідного закону...
Та й взагалі, ПриватБанк — останні кого я б запросив для роботи над подібним проектом.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Електронне урядування
« Відповідей #13 : 2016-01-18 23:18:28 »
Якщо побігати по посиланням, то можна побачити що процес іде і якісь речі впроваджується (електронний документообіг

Найсмішніше тут те, що ел. документообіг на рівні уряду почали посилено пиляти ще за донецьких, а на момент 2014 року, коли група при Гройсмані почала збиратися, система була впроваджена по уряду на всі 90%.

Але мені з електронного урядування потрібна одна специфічна річ, якої немає — інтернет-суд, тобто звичайний суд але без фізичного контакту між суддею і учасниками суду. Треба буде когось підписати під цю ідею.

Формально, це електронна демократія, а її люблять відділяти від електронного урядування (що як називається...). Тобто, це компетенція Верховної Ради.

І самої ідеї недостатньо: її ніхто не впроваджуватиме. Тут на повну силу діє принцип: «Зроби сам, бо ніхто інший за тебе цього не зробить». Тобто, потрібно самому розробити проект нової системи, придатний до впровадження.

Хоча, навіть в такому разі нічого не гарантовано. Я от написав проект системи електронних виборів із миттєвим і захищеним підрахунком голосів. Але це, як виявилося, нікому не цікаво. Точніше, все ще гірше: знайшлася група з ел. демократії в Могилянці, і її представниця/керівниця (я не виясняв, яка у них організаційна структура) на мій проект відреагувала агресивно, у стилі: а чого це тут хтось щось пропонує, якщо це НАША група цим займається?

Так якщо у нас такі активісти й експерти, то спробуй уявити собі, які у нас депутати й урядовці.

Головна річ, яка мене «напружує» у цих ініціативах — авторизація. Ця милиця, під назвою BankID, це щось поза межами мого розуміння.
Ще й інформація про те, що паспорти нового зразка не повністю виконують функцію ідентифікатора для автоматизованих систем, через відсутність відповідного закону...
Та й взагалі, ПриватБанк — останні кого я б запросив для роботи над подібним проектом.

Там бардак, сер. Від них чекати раціонального планування не випадає. При чому, не обов’язково там взагалі побувати, щоб це зрозуміти: є безліч надійних зовнішніх ознак. Наприклад, те, що Яніка Мерило нині працює зовсім не в уряді (а починалося, ніби, з цього), а далеко у Львівській міськраді, є дуже промовистим фактом вже саме по собі.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Електронне урядування
« Відповідей #14 : 2016-01-20 01:53:27 »
Та я бачу що бардак. Хоча б тому, що почали не з основ, а з «середини».  Таке враження, що загрались у всілякі «аджайл-методики», і замість побудови системи з фундаменту, почали з фарбування стін.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.